Vana anebo sprchový kout

27. 3. 2017 V tomto článku objevíte několik tipů, které Vám pomohou k rozhodnutí, zda si máte pořídit sprchový kout nebo vanu. Poradíme Vám, jak si dopřát přesně to pohodlí, které od své koupelny očekáváte

Úplně nejjednodušší je samozřejmě vybavit koupelnu vanou i sprchovým koutem. Né vždy nám to, ale umožní prostory a rozpočet financí. V takovém případě si musíte ujasnit co od koupelny vlastně očekáváte. Vana Vám dodá jedinečné okamžikyrelaxace v horké koupeli a také zábavné chvilky Vašich dětí. Naopak sprchový kout je praktičtější na sprchování, bezpečnější, úspornější na spotřebu vody a to že se nemůžete ponořit do horké vany neznamená, že si zde nemůžete zarelaxovat.

Trend posledních let je jasný – Sprchový kout

Sprchový kout už dávno není v českých domácnostech žádnou novinkou a v dnešní době je jeho existence v podstatě samozřejmostí. V bytech vybavených malou koupelnou uspoří hodně místa a v patrových rodinných domech bývá alternativou ke klasické vaně buď jako součást koupelny nebo v jiné místnosti a v jiném podlaží.

Sprchový kout se vždy vybavuje sprchovou hlavicí a záleží už jen na Vás jaký typ zvolíte. Dále se dá vybavit hydromasážním nebo parním systémem a v koupelně Vám tak vznikne malé relaxační centrum i přesto, že nevlastníte vanu.

Sprchové kouty jsou především bezpečnější pro starší ročníky lidí, kteří již nemusí úplně zvládat vstup a výstup z vany. Lidé, kteří se tzv. vzdají vany a pořídí si sprchový kout můžou potvrdit, že sprchový kout je vlastně mnohem pohodlnější na užívaní než vana. Variantám sprchových koutů se věnujeme v jiném článku.

Pokud patříte mezi ty, kteří se vany prostě nechcou za žádnou cenu vzdát a jejich prostory v koupelně vanu dovolují, potom nemůžeme nesouhlasit s jejím pořízením. Relaxační chvilky ve vaně Vám samozřejmě nic nedokáže plnohodnotně nahradit.

A navíc není nad dětský smích vycházející s koupelny, když děti řádí ve vaně plné pěny. Otázkou je zda vanu budete používat výhradně ke koupání nebo i k sprchování. Vyřešit problém mokré podlahy kolem vany při sprchování se dá pořízením sprchové zástěny.

A co se týká bezpečnosti, ta se dá zvýšit pořízením madla k vaně.