Toaleta v koupelně

Musíme Vás upozornit, že i legislativa má ohledně toalety vyhlášku, která může mnohdy rozhodnout za Vás. Z uvedené vyhlášky vyplývá, že spojení toalety s koupelnou je možné pouze u bytů, které nemají více jak dvě obytné místnosti. U větších bytů či domů je to možné pouze v případě, že byt má další samostatnou toaletu.

Zda propojit toaletu s koupelnou se stává častou otázkou při rekonstrukcích domů. Každému zkrátka vyhovuje něco jiného. Propojení těchto dvou interiérů nese svá pro a proti. Samozřejmě je neodvratné, že intimita propojením toalety s koupelnou klesá. Ale naopak jsou životní situace kdy to každý jedinec uvítá. Navíc se tím krásně otevře prostor a nemusíte mít již v tak stísněné chodbě další dveře.

 

Tip : Jelikož má být toaleta součástí koupelny, musíte ji podle toho také vybírat. Vaše koupelna má či bude mít určitě nějaký desing (tvar umyvadla, vany) a podle toho vyberte i toaletu, aby do konceptu krásně zapadla a nestala se dominantou. Přece jen toaleta není nic na co potřebujeme nějak upozorňovat. Toaletu v koupelně vždy umístěte tak aby nebyla to první co každý při vstupu do koupelny uvidí. Pokud je koupelna vybavena oknem, je vhodné toaletu umístit tak aby z venku nešlo vidět přímo na toaletu, nebo okno (pokud je např. ze zahrady) vybavit žaluziemi nebo neprůhlednou fólií.

 

Ventilátor :

- S toaletou jsou samozřejmě spojeny nepříjemné zápachy po použití toalety, kterých se potřebujeme zbavit ať už je toaleta v koupelně nebo zvlášť. Ventilátor je velmi chytrou pomůckou. Ideální je mít ho propojený přímo s vypínačem na světlo, kdy se při vstupu do koupelny ventilátor automaticky zapne. Uvitáte ho i pokud je Vaše koupelna hůře odvětrávána a dochází k vlhnutí zdí při sprchování.

Skleněná posuvná stěna :

- Je ideální řešení pro oddělení toalety umístěné v koupelně. Nahradíte tím intimitu, která propojením těchto dvou interiérů klesá. Zástěna může být zatahovatelná a v případě, kdy ji nechcete využívat ji prostě nepoužijete. Může mít různé designy a stát se tak i doplňkem koupelny.

Existuje spousta možností přepážek, zástěn či stěn, které můžete použít na pomyslné oddělení  těchto dvou interiérů. Zvýší intimitu a přitom výrazně nezmenší prostor.