Seznamte se s doplňky k vanám …

Doplňky k vanám mají široký rozptyl. Možná si pod nimi představujete nejrůznější sifony a odtokové soupravy, které v koupelně nejdou nijak vidět. My se ovšem budeme věnovat těm viditelnějším doplňkům, které Vám pobyt ve vaně zpříjemní.

Každý určitě zná mokrou podlahu před vanou po sprchování. Pocit kdy Vám ve vaně uklouznou nebo bolavou krční páteř, po chvíli ležení ve vaně kdy si hlavu opíráte o tvrdou hranu vany. Všech těchto nepříjemností se můžete jednoduše zbavit pořízením jednotlivých doplňků.

 

Nejdříve se budeme věnovat bezpečnosti v koupelně :

Vanová madla - Vana musí být nejen pohodlná, ale především bezpečná a k tomu jsou ideální jedno či dvě madla sladěná s designem vany, které nevadí estetickému dojmu a jsou při ruce když je potřeba. Na trhu jsou nabízená v různých barevných a tvarových variantách.

Protiskluzové podložky do vany – Cílem protiskluzových podložek je samozřejmě zabránit uklouznutí ve vaně. Jsou nabízena v různých barevných variantách a také v různých provedení např. Celoplošné, tvar rybiček a spousta dalších. Pohyb ve vaně tak bude bezpečnější a uvedený příklad tvaru rybičky se zajisté bude líbit Vašim dětem.

 

Dalším kritériem pro pobyt ve vaně je pohodlí a relaxace :

Podhlavník – Umožní Vám opravdu pohodlné koupání bez jakéhokoliv zatížení krční páteře a otlačení hlavy. Jsou vyrobeny z omyvatelného, měkkého a velmi příjemného materiálu. Nabízené jsou v různých barevných i tvarových variantách.

Hydromasážní systémy – Jsou oblíbeným doplňkem vany. Dokáží zpříjemnit chvíle strávené ve vaně a zároveň se mohou podílet na zlepšení zdravotního stavu a celkové regeneraci těla. Pomáhají k uvolnění zádových sval, zlepšení pohyblivosti kloubů, lepší prokrvení kůže a svalů a vyčištění pokožky.

 

Doplňky k usnadnění sprchování ve vaně :

Vanové zástěny – Dokáží proměnit vanu v pohodlný sprchový kout. Zabrání rozstřiku vody po koupelně a tím se stávají velice praktickým doplňkem, který zároveň zvyšuje bezpečnost při výstupu z vany. Neodmyslitelnou vlastností vanových zástěn je také větší soukromí ve vaně. Je mnohem efektivnější a designově hezčí než sprchový závěs. Jsou vybavena bezpečnostním sklem v různých variantách průhlednosti a různých designech. Můžete také vybírat z několika možností otevírání zástěny.

Sedátka – Jsou vhodná nejen pro starší nebo pohybově omezené uživatele. Pohodlná jsou pro každého, který vanu často využívá ke sprchování. I když to tak nevypadá, sedátka unesou i větší váhy (některá až 250 kg). Materiál mají odolný vodě a pokud je zrovna nechcete použít tak jej jednoduše sklopíte nebo umístíte mimo vanu. Jsou nabízena v různých barevných a tvarových provedení.

 

Další viditelné doplňky :

Vanové panely – Jsou využívané jako náhrada obezdívání, kdy nemusíte kupovat obklad pro obezdění vany, ale vanu jednoduše zakryjete plastovým panelem.

Tato varianta je velice estetická a praktická.

Vanové podpěry – Zajistí vodorovné umístění vany. Doplňkem koupelny se stávají v situaci, kdy zvolíte vanu, která není umístěná přímo na podlaze, ale podložená právě podpěrami v podobě elegantních nožek.