Rozdíly mezi závěsnou a stojící toaletou

Při výběru samozřejmě bude záležet na Vaší náročnosti co se týká designu a potřeb. Pořídit stojící toaletu je z hlediska instalace jednodušší zatímco závěsná toaleta je designově hezčí.

Jak už název napovídá tak závěsná toaleta je zavěšená na zdi, zatímco stojící toaleta je připevněná k zemi. Ovšem takhle jednoduše to úplně říci nejde. Proto si jednotlivé typy toalet pojďme představit detailně.

 

Závěsná toaleta :


V dnešní době se závěsná toaleta těší velké oblibě. To především kvůli snadnému úklidu pod a okolo ní. Zároveň má závěsná toaleta méně záhybů a je celkově vytvořená tak aby úklid i samotné toalety byl co nejjednodušší. Také z designového hlediska vypadá pěkně. Nádržka na vodu je zabudovaná ve zdi a jde vidět pouze tlačítko na splachování. Zabudování nádobky ve zdi Vám také zaručí tichý provoz při splachování nebo napouštění vody do nádržky. Závěsné wc je velice vyhledávané také lidmi, pro které je stojící wc příliš nízké. U této toalety si totiž můžete sami zvolit výšku, ve které bude toaleta umístěna. Nastavitelnou výšku ocení také starší lidé nebo naopak rodiče malých dětí. Vybírat můžete z mnoha modelů a typů wc a zároveň kombinovat s mnoha designy tlačítek na splachování. 

Montáž : Závěsná toaleta je velice variabilní a praktické i z pohledu instalace. Nádržku je možné zabudovat kdekoliv, nejčastěji samozřejmě do zdi, ale je možné ji instalovat i do rohu nebo pod okno.

 

Stojící toaleta :

U stojících toalet můžete vybírat zda chcete mít nádržku viditelnou, tedy zavěšenou na zdi nebo zabudovanou ve zdi. Pro toaletu s viditelnou nádržkou se používá název WC KOMBI.

Vzhled stojící toalety je o něco zdrženlivější, jde o tvar obdélníku se zaoblenými hranami, díky čemu v prostoru příliš nevyniká a nenarušuje design. Stojící toaleta je také cenově na nižší úrovni než závěsné wc a další výhodou je, že zakoupíte vše na jednou. (Závěsné we se skládá s několika libovolně zvolených součástí).

Montáž : Z hlediska odpadu rozlišujeme stojící wc se spodním odpadem a stojící wc s rovným odpadem. Na základě toho si jednoduše vyberete toaletu. Instalace stojící toalety je jednoduchá a lepší volbou hlavně v případě kdy jen vyměňujete starou toaletu za novou.