Jakou baterii ke kuchyňskému dřezu?

Nejdůležitější informací je, že všechny vodovodní kuchyňské baterie jsou speciálně přizpůsobeny pro práci v kuchyni. Mají kvalitní povrchovou úpravu. Při výběru nejvíce záleží na potřebách uživatele a  také jsou samozřejmě důležité finanční možnosti. Můžete zvolit jednoduchou baterii, která bude plnit svůj úkol, ale ve  Vaší kuchyni bude prakticky neviditelná. Nebo můžete zvolit baterii, která se i přes svou maličkost může stát dominantou Vaší kuchyně. Při výběru kuchyňské baterie je třeba brát v úvahu hlediska jako jsou např. Přívod vody, typ dřezu a design kuchyně.

 

Základní rozdělení baterií :

  • Stojánkové baterie – Představují cenově dostupnou klasiku

Dříve hodně používaný nízký typ baterií dnes utoupil vyšším modelům, který je praktičtější a také designově výraznější.

  • Nástěnné baterie – Nebude Vám nic překážet na pracovní ploše (viz obrázek)

 

Typy stojánkových i nástěnných baterií :

Na trhu se vyskytují : KOHOUTKOVÉ nebo PÁKOVÉ

Navíc se můžete rozhodnout zda zvolíte baterii : SE SPRCHOU nebo BEZ SPRCHY

- Sprchy v bateriích bývají z pravidla vytahovací a díky tomu je větší možnost rozptylu vody z baterie a jednodušší umývání nádobí.

Baterie může být také PRUŽINOVÁ v kombinaci SE SPRCHOU (viz obrázek) nebo BEZ SPRCHY.

Můžete si pořídit i RETRO BATERIE, které se stanou výrazným doplňkem Vaší kuchyně.

V nabídce jsou samozřejmě nejrůznější designová provedení všech typů dřezových baterií.

 

 

Materiály dřezových baterií :

  • Nerezové (chromové)

– Nabízené jsou ve variantách matný chrom nebo lesklý chrom, tyto dva druhy se navíc mohou dělit dle tzv. matu lesku nebo lesku. Každý výrobce používá jiný název. Jsou vhodné ke všem druhům dřezu, nejlépe ovšem ladí s dřezem nerezovým.

  • Granitové

– Perfektně doplní granitový dřez, můžete je ovšem použít také u dřezů jiných materiálů a vytvořit tak zajímavý a neotřelý vzhled mycího prostoru. Výraznou vlastností je velmi snadná údržba a dlouhá životnost.

Můžete také zvolit kombinovanou baterii – částečně granitovou a částečně nerezovou. (viz obrázek)

  • Keramické

-  Jsou vytvořeny především pro ty, kteří zvolili keramický typ dřezu. Oproti granitovým jsou keramické baterie lesklejší. Nabízené jsou různé barevné varianty, nebo i kombinace s chromem. Je opravdu designově výrazná.

 

Při výběru kuchyňské baterie dbejte na tyto faktory : Druh dřezu ( některé dřezy jsou vytvořeny pro vsazenou baterii), rozvod vodydesignové provedení dřezuuživatelské potřebyfinanční možnosti ( rozptyl nabídky, je z hlediska finanční, velice velký) a v neposlední řadě je samozřejmě velmi důležitý Váš vkus.