Jakou vanu do malé koupelny?

Bydlíte v domě či bytě, který je vybaven koupelnou malých rozměrů a Vy se proto chcete vzdát relaxace v koupeli, na kterou jste byli zvyklí a pořídit si sprchový kout? Je to Vaše volba, ale není to nutné. Nezoufejte. I do malého prostoru se dá pořídit vana, která Vám může nabídnout pohodlí a relaxaci v horké koupeli nebo koupel plnou zábavy pro Vaše děti.

Dnešní doba nabízí vany nejrůznějších tvarů a materiálů. Hlavním kritériem pro výběr vany bývá cena a samozřejmě prostor. Pokud prostoru nemáte nazbyt, inspirujte se hitem dnešní doby - tím jsou rohové vany a asymetrické vany. Jedná se o vany, které jsou svým přístupem k využití prostoru vhodné do malé koupelny a zároveň koupelně dodají moderní nebo elegantní nádech. Ovšem pokud chcete z prostoru vytěžit maximum pro velikost samotné vany, doporučujeme držet se klasiky a zvolit obdélníkovou vanu správných rozměrů, která Vám zaručí nenahraditelné pohodlí. Věřte že i přesto nebudete na designové kráse ochuzeni.

Pojďme se na jednotlivé možnosti podívat trošku podrobněji a s obrázky.

Tvary vany vhodné do malé koupelny:

Obdélníkové vany

- jsou oblíbenou klasikou většiny malých koupelen

 

Rohové asymetrické vany

- veliké pohodlí, krásný design a místo pro odkládání věcí i v malé koupelně

 

Další typy van, které ovšem nejsou do malé koupelny to pravé:

Rohové symetrické vany

- některé modely umožňují pohodlné koupání i pro dvě osoby; ovšem i menší modely vyžadují mnoho prostoru

 

Oválné vany

- krásné, často solitérní kousky, které vyniknou hlavně ve větších koupelnách

 

Atypické vany

- opravdu elegantní vany, které přináší do koupelny rozmanitost a originalitu

 

Rohové asymetrické vany a obdélníkové vany jsou nejvhodnější do malých koupelen

Dokáží splnit Vaše nároky na pohodlí a přitom v koupelně zůstane stále dostatek místa pro další vybavení a pohyb. Mnozí si při úvaze rohové asymetrické vany představí pohodlí a luxus, ale také vysokou cenu, kterou si nemohou třeba dovolit. Zdaleka to nemusí být pravidlo. Tyto výrobky mají velkou variabilitu a to také v cenách. Stávají se mnohem dostupnější. Asymetrické rohové vany se vyrábí v různých velikostech a designech. Jsou důmyslně propracované, aby zabíraly co nejméně místa a přitom Vám mohly dopřát dostatečné pohodlí.

Musíme zdůraznit, že i v kategorii van rohových asymetrických můžete zvolit vanu, která má vnitřní tvar obdélníku a je pouze pootočená (například o 10°). Vám tak zároveň s dokonalým komfortem při koupeli dodá také odkládací prostor, díky tomu nemusíte vrtat další police, které by koupelnu opticky zmenšovaly. Takové jsou např. vany ravak  ze série 10 stupňů, které jsou právě o takový úhel pootočeny a získaly několik designových ocenění. 

Samozřejmě musíme brát v úvahu, že rohové asymetrické vany, jakkoliv jsou krásné, mohou být pro Váš typ koupelny příliš moderní a vy by jste raději volili vanu klasického obdélníkového tvaru. Pokud má Vaše koupelna dostatečnou délku určitě bude tato volba skvělá. Obdélníkové vany se dají pořídit od délky 120 cm a dokáží krásně splynout s prostorem. Obdélníkovou vanou se správně zvoleným rozměrem maximálně využijete prostor k pohodlí a oproti rohové vaně Vám nabízí možnost se ve vaně pohodlně natáhnout.