Domácí wellness aneb hydromasážní trysky v koutech a vanách

Hydromasážní systémy znamenají komfort a luxus, ale v dnešní době jsou již velice běžné a cenově dostupné. Lidé si zkrátka rádi dopřejí odpočinek za pomocí masážních trysek v pohodlí domova. Musíme také zdůraznit, že ne vždy může být jediným důvodem pro osazení vany či sprchového koutu hydromasážním systémem pouze pohodlí. Důvodem mohou být také zdravotní problémy, ve kterých Vám pravidelná masáž v pohodlí domova může výrazně pomoci.

 

Hydromasážní vany dnes nejsou nijak prostorově náročné. Jsou opravdu promyšleny natolik důmyslně, že i v malé vaně jsou trysky zabudovány tak, aby při koupeli masírovaly ta pravá místa.

Princip : Podstatou hydromasážních systémů jsou vodní střiky. Voda je čerpadlem odsávána z vany a pak smíchána se vzduchem a vháněna tryskami zpět do koupele. Tento systém působí jako velmi účinná relaxace a podpora krevního oběhu.

Existují také další druhy systémů, kterými může být vana vybavená :Perličková koupel nebo turbo masáž.

Hydromasážní vany jsou vybaveny ovladačem, kterým si můžete regulovat sílu masáže a ostatní funkce.

U hydromasážních van je citlivým místem jejich údržba. Abychom se vyhnuli problémům, doporučuje se používat hydromasážní vanu pouze pro relaxaci a očistu mýdlem a šamponem provádět ve sprše. Pokud ovšem tuto možnost nemáte, musíte dbát častějšímu oplachu vany a čištění trysek.

Zajímá Vás jestli najdete hydromasážní vanu ve Vaší cenové kategorii ?

Cena jednotlivých typů van se samozřejmě liší. Vychází z vybavenosti vany masážními systémy, počtem a rozmístěním trysek. Cena těch jednodušších van se pohybuje od pětadvaceti do čtyřiceti tisíc korun. Ti náročnější z vás mohou počítat i s tím, že jejich peněženka bude lehčí až o jednostopadesát tisíc korun. Výsledek však rozhodně bude stát za to!

U sprchového koutu záleží jestli je řeč o sprchovém boxu, jehož součástí již hydromasážní systém je. Nebo zda je řeč o sprchovém koutu, do kterého osadíme hydromasážní panel. Pokud jste při koupi sprchového boxu nezvolili typ s hydromasážním systémem, těžko tímto systémem už budete vybavovat. U sprchového koutu je osazení zdaleka jednoduššíPrincip : Hydromasážní panely do sprchového koutu jsou také    vybaveny tryskami, které načerpávají vodu a za pomocí vzduchu je voda tlakem vyháněna ven.

Trysky v panelech mohou být nastavitelné a  také se mohou lišit počtem.

Pro ještě větší relaxaci může být panel vybaven i parním systémem.

 

Jak se pohybují hydromasážní panely cenově?

Hydromasážní panely jsou samozřejmě cenově dostupnější než hydromasážní vany. To už z toho důvodu, že hydromasážním panelem nepořizujete celý sprchový kout, ale pouze jeho doplňek. Ovšem existují na trhu i panely, u kterých mohou být ceny až neuvěřitelné.

Musíme také zmínit, že osazením sprchového koutu hydromasážním systémem, můžete počítat s nárůstem spotřeby vody. Samozřejmě je nutnější i větší údržba, aby nedocházelo k zanášení trysek např. vodním kamenem.

 

Hydromasážní systémy jsou stále rozšířenější, ale otázkou jsou I v dnešní době finanční možnosti. Pokud Vám ovšem tento způsob domácího wellness Vaše finance dovolují nebudete litovat. Dopřát si relaxaci kdykoliv si vzpomenete a navíc v pohodlí domova je snem snad každého člověka.